Přípravky proti vypadávání vlasů

Existuje určitě celá řada drogistických přípravků, které slibují kvalitní ošetření vlasů a zastavení jejich vypadávání. Takové přípravky proti vypadávání vlasů byste ovšem měli brát s určitou nedůvěrou, abychom nebyli zklamáni. Mohou vám pomoci, pokud chcete své vlasy posílit a vypadávání jako takové vás trápí třeba jen v menší míře. Pokud ale ztrácíte vlasy opravdu ve velkém množství, nejlepší řešení bude se obrátit na dermatologa (kožního lékaře), který vám doporučí lékárenské přípravky proti vypadávání vlasů, které už mají statut léku a jsou tedy mnohem účinnější.

Přípravků proti vypadávání vlasů je na dnešním trhu opravdu velké množství. Neztrácejte naději, pokud hned první z nich nezabere. Ještě můžete vyzkoušet nějaký další. Ten může mít i zcela jiné složení a princip fungování, a proto může chvíli trvat, než najdete ten opravdu vhodný. Pokud budete problém vypadávání vlasů řešit s pomocí vašeho lékaře, tak by vám měl fundovaně poradit a výběr toho správného přípravku významně usnadnit.

Vybrat si můžete z nejrůznějších šamponů, vlasových tonik nebo tabletek, podle toho, co vám osobně nejvíce vyhovuje. Pomoci nám mohou i speciální doplňky stravy. Každý z těchto typů přípravků proti vypadávání vlasů má samozřejmě svoje výhody a různě se liší cenou. Celkově se dá říci, že boj proti vypadávání vlasů je poměrně finančně náročný.

Doplňky stravy

Nadměrné vypadávání vlasů může mít příčinu ve složení stravy a způsobu života. Nedostatek některých látek může způsobovat špatnou kvalitu vlasů, snížení jejich lesku, třepení a celkové oslabení. V dnešní době lze tyto látky dodávat do těla pomocí potravinových doplňků. Vypadávání vlasů je možno tímto způsobem většinou zmírnit. Proto se doporučují doplňky stravy především v případech slabého, dočasného nebo počátečního vypadávání vlasů, pro prevenci sezónního vypadávání nebo jako doplněk jiného způsobu léčby. Tyto přípravky nemohou příliš ovlivnit tzv. androgenní alopacii. Nutriční doplňky, které jsou prezentovány jako přípravky proti vypadávání vlasů, jsou většinou tvořeny širší směsí látek. Mezi ty nejdůležitější, které mají na vlasy pozitivní vliv, patří tyto: vitaminy B a PP, železo, zinek, křemík, jód, hořčík a některé aminokyseliny. Populární značkou doplňku je třeba Viaderm.

Léky proti vypadávání vlasů

Léky proti vypadávání vlasů jsou kategorií přípravků, která je většinou určená pro závažnější případy. Pomáhají pozastavit vypadávání vlasů i někdy přispěkt k obnovení jejich růstu. Prodávají se podle konkrétního typu volně i na předpis lékaře. Principem fungování je většinou blokování DHT (dihydrotestos­teronu) a účinnou látkou finasterid. Je dobré si uvědomit, že tablety působí na vlasové kořínky zevnitř, proto jsou účinné a změny je možné pozorovat poměrně rychle. Oblíbeným přípravkem proti vypadávání vlasů z této oblasti je například Folixil. Velkou výhodou je jednoduchost užívání. Nevýhodou mohou být občasné nepříjemné vedlejší účinky.

Vlasová tonika

Existuje mnoho druhů tonik proti vypadávání vlasů. Většinou se velmi liší účinností, což souvisí s tím, zda jsou na bázi léků nebo nikoliv (ty mohou být na předpis). Některé přípravky také mohou výrazně zredukovat vypadávání, a dokonce i znovu aktivovat vlasové folikuly v místech, kde již vlasy nerostly. Aplikují se většinou pomocí spreje, ampulemi nebo z malých lahviček a vstřebávají se rovno do pokožky hlavy. Účinnými látkami mohou být Minoxidil, Aminexil a Fluridil. Tonika a spreje jsou poměrně účinný a šetrný způsob léčby. Nejznámějšími přípravky proti vypadávání vlasů v této kategorii jsou Dercos Vichy, Regaine a Eucapil. Nevýhodou těchto přípravků proti vypadávání je skutečnost, že se musí používat stále, jinak se vypadávání vlasů opět obnoví.

Šampony proti vypadávání vlasů

Účinek šamponů většinou spočívá v posílení vlasů a jejich revitalizaci. Mohou však být obsaženy i některé účinné látky (např. Aminexil). Šampony jsou ideální doplňkovou formou léčby vypadávání vlasů. Většinou jsou k vlasům i pokožce velmi šetrné, což souvisí i s jejich nižší účinností. Z populárních šamponů proti vypadávání vlasů můžeme jmenovat opět výrobek z řady Dercos od Vichy.


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!